UPS Eaton 5E 650i USB, line-interactive, tower housing design, 650VA, 360W, IEC 320 C13 sockets 4pcs, battery capacity 1 x 12V / 7Ah, USB, WxDxH 100x288x148mm., Weight 4.6 kg., 2 year warranty.